FLORYSTYCZNY POKAZ MODY

23 maja 2022r. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbył się Florystyczny Pokaz Mody w wykonaniu słuchaczek Kursu Kwalifikacyjno- Zawodowego OGR.01 w zawodzie florysta. Opiekunem kursu jest pani Julia Żurek, pod której czujnym okiem panie przygotowały stroje, zaprojektowane na bazie żywych kwiatów i innych roślin.

Swoją obecnością na pokazie florystycznym zaszczycili nas zaproszeni goście: pani Alicja Janowska- dyrektor Kuratorium Oświaty w Katowicach z Delegaturą w Częstochowie, pani Agnieszka Danielewska- Inspektor Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Częstochowie, pani Paulina Bartkowiak w zastępstwie za Wójta Gminy Janów, pani Anna Kowalska-Fert- zastępca Wójta Gminy Przyrów oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich ” Złopotopoczanki, z Koła Gospodyń Wiejskich z Kobyłczyc, goście z Janowskiego Klubu Seniora, z Chóru im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku oraz z Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie. Wśród publiczności nie zabrakło również rodziców naszych uczniów, słuchaczek kursu oraz pracowników naszej szkoły.

Pokaz mody florystycznej otworzyła pani dyrektor Beata Wójcik oraz pani Julia Żurek, następnie nasi wspaniali modele i modelki zaprezentowali w profesjonalnym stylu stroje zaprojektowane przez panie florystki. Wspaniałe kolory, dekoracje, projekty, wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Podczas pokazu można było podziwiać wystawę tzw. „gigantów” florystycznych, kompozycji wykonanych również przez słuchaczki kursu.

Dziękujemy pani Julii Żurek za ogromne zaangażowanie w prowadzenie kursu i przygotowanie słuchaczy, florystkom za ich wspaniałą pracę przez cały rok. Pokaz mody florystycznej był doskonałym podsumowaniem waszych działań. Wszyscy kierujemy pod Waszym adresem słowa uznania.

Dziękujemy również nauczycielom Technikum Reklamy, pani Magdalenie Śliwińskiej za oprawę fotograficzną oraz panu Jackowi Bryle za filmowanie pokazu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycieli i uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, pani Annie Wiśniewskiej i Katarzynie Kowackiej za oprawę kulinarną uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.

Skip to content