Szafer znowu wśród najlepszych!!!

2 lutego 2023 r. w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Filmowym p.t.: „Film to życie, z którego wymazano plamy nudy”.

Konkurs inspirowany był 100 rocznicą urodzin Jerzego Kawalerowicza i Janusza Morgensterna. Organizatorami konkursu było Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie, a partnerem  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Częstochowie.

Uczniowie klasy III TŻ/R pod opieką prof. Jolanty Walaszczyk zdobyli wyróżnienie w kategorii filmowej. Zadaniem pracy konkursowej było stworzenie trzyminutowej repliki wybranego fragmentu filmu Jerzego Kawalerowicza lub Janusza Morgensterna. Uczniowie mieli nagrać scenę lub sekwencję filmową. Istotny był wybór wzorca filmowego i sposób odtworzenia jego fragmentu z wykorzystaniem ekspresji aktorskiej, scenografii i choreografii imitującej oryginał.

 

Dziewczyny w składzie: Natalia Berdyn, Oliwia Piotrowska, Wiktoria Tomalska, Ela Walasiak i Maja Ziarkowska odtworzyły replikę filmu „Chłopaki nie płaczą”, jednak na własnych zasadach. Filmik nosił tytuł „Baby nie płaczą”. Jakub Orzeł zaś wcielił się w rolę kamerzysty- nagrał sceny, stabilizował ujęcia, zadbał o dźwięk i dobre oświetlenie planu zdjęciowego. Film jest  ekscytujący  i bardzo  zabawny, a przyznane wyróżnienie,  świadczy o wielkim profesjonalizmie uczniów.

Brawo WY!!! Jak zwykle daliście z siebie wszystko!!!

 

 

        Jolanta Walaszczyk

Skip to content