NAUCZYCIEL ROKU

Jolanta Walaszczyk – najlepszym nauczycielem 2022 roku szkoły ponadpodstawowej powiatu częstochowskiego!

 

3 lutego 2023 r.  w Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie odbyła się  uroczysta gala rozdania nagród Plebiscytu Edukacyjnego 2022 “Dziennika Zachodniego”. W chorzowskim Skansenie wyróżniono    i uhonorowano najpopularniejszych nauczycieli, wychowawców, wykładowców akademickich oraz przedszkola, szkoły i uczelnie województwa śląskiego roku 2022.

 

Jolanta Walaszczyk – nauczyciel Zespołu Szkół w Złotym Potoku zajęła I miejsce w powiecie częstochowskim w kategorii  „Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej”.

 

Głosowanie było prowadzone na każdym szczeblu edukacji – od przedszkola aż po wyższą uczelnię. Nagrodzeni zostali nie tylko nauczyciele, lecz także placówki edukacyjne i ich dyrektorzy.

 

Nagrody najlepszym nauczycielom wręczył Grzegorz Gajda,  redaktor naczelny “Dziennika Zachodniego”, który pięknymi słowami rozpoczął galę:

 Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć… – Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej – umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania w nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem…

 

Uroczystość utwierdziła w przekonaniu, że warto wykonywać swój zawód z pasją i z poświęceniem i  dla takich chwil warto żyć…

Skip to content