KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Wyróżnienie Wiktorii Tomalskiej w Konkursie Literackim

 

15 marca odbył się V Powiatowy Konkurs Literacki pt.: “Koniecznie przeczytaj!” na recenzję wybranej książki, organizowany przez Powiat Częstochowski.

 

Celem konkursu było: rozwijanie umiejętności literackich dzieci, młodzieży i dorosłych, zachęcanie do pisania i prezentowania swojej twórczości literackiej, promocja czytania i wartościowej literatury oraz rozwijanie wyobraźni.

Uczestnik konkursu miał za zadanie napisać tekst literacki.

Tematem pracy było: Zrecenzowanie wybranej książki, która wywarła na czytelniku wrażenie i jest godna polecenia.

Uczennica klasy II technikum reklamy- Wiktoria Tomalska pod czujnym okiem prof. Jolanty Walaszczyk napisała recenzję książki Won-Phung Sohn “Almond. Ten, który nie czuł”.

Wiktoria w przejmujący sposób napisała recenzję, zdobywając wyróżnienie w konkursie oraz nagrodę rzeczową- bon do Empiku.

A oto fragment jej dzieła:

…Pomysł na opisanie tej historii narodził się w głowie autorki po narodzinach jej córki. Won-Phung Sohn zadawała sobie wówczas pytanie: “Czy byłabym w stanie darzyć swoją córkę bezwarunkową miłością, bez względu na jej wygląd? Czy gdyby wyrosła na kogoś zupełnie innego, niż oczekiwałam?”…

         …Książka opisuje życie Yunjae, cierpiącego na zaburzenie psychiczne – aleksystymię. Oznacza to, że chłopiec nie jest zdolny do odczytywania emocji. Yunjae odczuwa głód, ból czy chłód, jednak uczucie takie, jak empatia, radość czy miłość to tylko puste słowa. Są to jedynie zlepki liter, których uczyły go babcia i mama. Tłumaczyły mu, jak ludzie odczuwają poszczególne emocje. Czy chłopiec będzie w stanie wieść samodzielne życie, gdy zostanie sam?…

 

Jeżeli zachęcił Was ten fragment zapraszamy do lektury!

Wiktorii serdecznie gratulujemy. Dziewczyna ma po prostu talent literacki!!!

 

Jolanta Walaszczyk

 

 

 

Skip to content