POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

,,Wszystko ma swój początek i swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija zanim zdążymy ją powspominać.”

W piątek (29.04.) nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. Absolwentów rocznik 2022- uczniów  klasy czwartej  technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum organizacji reklamy. Była to  ostatnia okazja do podsumowania ich pracy w ciągu czterech lat nauki, do refleksji i zadumy.

W przemówieniu Pani Dyrektor  Beaty Wójciki  pojawiły się ciepłe słowa skierowane do maturzystów, życzenia powodzenia i sukcesów na egzaminach maturalnych. Kilkanaście osób zostało wyróżnionych za dobre wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia na rzecz naszej szkoły.

 

W imieniu wszystkich absolwentów głos zabrały: Kinga Jawura i Kasia Gorzkowska, które podziękowały całemu gronu pedagogicznemu za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.  Pani dyrektor Beacie Wójcik   za 4 lata opieki nad nimi i dbania, aby wędrówka przez meandry języka niemieckiego była łatwa i przyjemna, a także za możliwość edukacji w tak dobrze wyposażonych pracowniach. Wychowawczyni Katarzynie Kowackiej   za trud włożony w ich wychowanie , życzliwość, mądrość, dobroć i cierpliwość oraz za to, że zawsze stawała za swoimi wychowankami murem mimo, że nie byli idealni. Pani Kierownik internatu Danucie Leszczyńskiej  za to, że jak druga mama troszczyła o nich.

 

Uczniowie  klasy trzeciej  wręczyli na pamiątkę absolwentom klasy czwartej  statuetki Victorii, czyli statuetki Zwycięstwa, ponieważ zakończyli naukę w naszej szkole, w Technikum w Złotym Potoku, w naszym Szaferze, osiągnęli zwycięstwo. Statuetki otrzymali:

–  Paulina Chanak -za bycie  szkolną influencerką

–  Bartłomiej Czerepak-  nasz bodyguard

–  Izabella Trojanowska- za korepetycje dla koleżanek i kolegów

–  Kinga Jawura -nasz wzór dobrego zachowania

– Jakub Mirowski -za bycie przytulanką dla każdego

– Karolina Frączyk-  nasz słowik za uświetnianie śpiewem każdej uroczystości

– Martyna Wilk -za robienie „dobrej miny…”

– Krzysztof Krawczyk – kierowca Formuły Złotopotockiej

–  Kasia Gorzkowska -za bycie szkolną wizażystką

– Dominik Łącki -za codzienny uśmiech na twarzy

– Monika Kowalczyk i Julia Morel – za przyjaźń, która  przetrwa czasy poszkolne

-Sandra Smolarczyk -za bycie szkolną malarką

–  Nina Piszczała- za ładny uśmiech pełen nieśmiałości

– Szymon Nowakowski -dobry ducha klasy

– Angelika Dudek- za tajemniczość Giocondy

– -Jonasz Jawornik- za niesamowite ułożenie włosów

 

Podczas akademii mieliśmy okazję  przeżyć powtórkę  z języka polskiego przed maturą i podziwiać kolejny raz talenty aktorskie klasy drugiej. Natalia  Berdyn, Oliwia Krupa, Wiktoria Tomalska i Jakub Orzeł   odegrali sceny z „ Zemsty”-  Aleksandra Fredry. Byli niesamowici!

Drodzy absolwenci naszej szkoły, życzymy Wam pomyślności podczas egzaminów maturalnych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów. Jesteśmy przekonani, że jesteście przygotowani do tego, by samodzielnie i odpowiedzialnie kreować swoją przyszłość.

 

Uczniowie klasy III TŻ/TR

Skip to content