WSZECHMOCNI W SIECI

27 lutego uczniowie klas I-IV technikum w Złotym Potoku obejrzeli spektakl sfinansowany przez organ prowadzący szkołę- Starostwo Częstochowskie.

 

„Wszechmocni w sieci” to trzeci, po „My, dzieci z dworca ZOO” i „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, profilaktyczny spektakl Teatru Kamienica. Powstał on  z myślą o młodych, dorastających ludziach, którym przyszło żyć w świecie cyberprzestrzeni. Cyberprzemoc, znana również pod nazwą: cyberbullying, to przemoc z użyciem nowoczesnych technologii, zwłaszcza sieci Internet oraz telefonii komórkowej.

Terminem łączącym się z cyberprzemocą jest hejt. Pochodzi on od angielskiego “hate”, które znaczy nienawidzić. Hejt w sieci i mediach społecznościowych obejmuje obrażanie, wyśmiewanie kogoś, umieszczanie nienawistnych komentarzy na jego temat.

 

Sztuka porusza bardzo ważny  problem przemocy w sieci. Pokazuje, jak sieć oddziałuje na młodzież i jakie mogą być tego konsekwencje. Każdego dnia tysiące dzieci staje się ofiarami przemocy, która może doprowadzić do tragedii.

Szacuje się, że cyberprzemoc dotyka nawet do 50% ludzi, zwłaszcza młodych.

Oznacza to, że co druga osoba przynajmniej raz zetknęła się z tą formą agresji!

Bądźmy czujni i reagujmy na przemoc w sieci!!!

 

Jolanta Walaszczyk

Skip to content