STUDNIÓWKA

  1. “Bo  coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

 I rozumniejsze od rozumu”

Leopold Staff

Studniówka to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły średniej. Bal maturalny w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku już za nami. Była  to piękna uroczystość, która rozpoczęła odliczanie stu dni do matury. To wydarzenie, które symbolicznie wyznacza granice między latami spędzonymi w szkole, a dojrzalszym i bardziej odpowiedzialnym życiem.

“Trwaj chwilo, chwilo jesteś piękna “- chciałoby się powtórzyć za poetą, kiedy w zimowy wieczór i gwieździstą noc z soboty na niedzielę z 14 na 15 stycznia 2023 roku młodzież klasy czwartej technikum reklamy i technikum żywienia bawili sie razem z gronem pedagogicznym w Złotej Perle w samym centrum Złotego Potoku. Stojący u progu dorosłości uczniowie, wyglądali zjawiskowo w wieczorowych strojach. Nie zabrakło oczywiście zaproszonych gości, a wśród nich wizytatora i zarazem poprzedniego dyrektora naszej szkoły pana Dariusza Ciuka oraz rodziców uczniów, dzięki którym mogła odbyć się ta uroczystość. Słowa: “Poloneza czas zacząć!” –  wypowiedziała pani Dyrektor Beata Wójcik, a przyszli maturzyści  pięknie prezentowali się w układzie tanecznym,  przygotowanym przez panią Grażynę Kwaczyńską. Oprawę fotograficzną zapewnili państwo Magdalena i Jarosław Śliwińscy, a DJ Kamil Wolniaczyk zadbał o to, by młodzież mogła się wspaniale bawić.

Zabawa trwała prawie do białego rana, a byli i tacy, którzy z parkietu prawie nie schodzili. Wieczór ten to niezwykle miłe wspomnienie, które przyszli maturzyści, zachowają w swoich sercach do końca życia.

 

 

Skip to content