POMAGAMY UKRAINIE

“Szanowni Państwo!
W związku z licznymi zapytaniami i chęcią pomocy osobom z Ukrainy uciekającymi przed olbrzymią tragedią, jaką jest wojna informuję, że nasza szkoła jest nadal w gotowości do przyjęcia grupy uchodźców.
Oczekujemy ich i jesteśmy w pełnej gotowości. Do przyjazdu grupy nie jesteśmy jednakże w stanie określić, jakie to będą osoby, czy przyjadą matki z małymi dziećmi, niemowlętami, czy to będą już starsze dzieci.
Z tego względu na dzień dzisiejszy przyjmujemy środki czystości, pasty do zębów, szczoteczki, mydła, szampony, pieluchy, podpaski higieniczne, mokre chusteczki, materiały opatrunkowe, maści na ewentualne odmrożenia, koce, ręczniki itp. Musimy przygotować dla nich zaplecze pierwszej potrzeby. Można je przywozić do szkoły lub internatu.
Jeśli chodzi o ubrania, nie jesteśmy w stanie określić, jakich będziemy potrzebować, to będziemy wiedzieć później i będziemy na bieżąco informować. Jeśli czegoś nie wykorzystamy, przekażemy dalej potrzebującym osobom z Ukrainy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy gest, dobre słowo, chęć pomocy i zapisujemy skrupulatnie namiary do każdej osoby, która deklaruje chęć wsparcia grupy, która przyjedzie.
Wśród was jest tylu Przyjaciół Szkoły, że przywracacie nam wiarę w człowieka. Wszystkie informacje będą udostępniane na bieżąco. Zachęcam do wysłania zaproszenia do Szafer Złoty Potok na Fb i śledzenie strony internetowej szkoły wwwzlpotok.pl
Z serdecznymi pozdrowieniami
Beata Wójcik
Skip to content