MAJ – MIESIĄC KSIĄŻEK

Maj to miesiąc, kiedy świętują książki.

Z powodu tego miesięcznego święta książek postanowiłam, że codziennie będą podrzuca Wam po jednym tytule do przeczytania. Może ktoś skorzysta, może przyda się na maturze, w szkole, w pracy, czy w czasie rozmowy z nowo poznanymi ludźmi, może teraz, może kiedyś. Będą i nowości, świeżynki prosto z prasy drukarskie i klasyki, znane i cenione. Miks gatunków, autorów, tematów.  ZACZYNAMY!!!!! Anna Iłczyk

 

Pierwsza propozycja to  książka podróżnicza.

To niesamowita i pełna luksusu wyprawa pociągiem Orient Express z Paryża do Stambułu.

Życzę miłej wyprawy po kartach książek.

Anna Iłczyk

Dzisiaj coś dla chłopców i dziewczynek. Dla płci pięknej, coś słodkiego, cukierkowego, czekoladowego, różowego. Potraktujcie to kochane dziewczyny, kobiety, seniority, bizneswoman, damy i chłopczyce jako bukiet pięknych tulipanów w słoneczny dzień, pierwszy pocałunek słońca po pochmurnych dniach, coś tylko dla Was i tyko dla Was. Proponuje książkę Julii Quinn pt: “Ja i mój książę “.

Może ktoś oglądał serial na Netfliks ( A kto nie oglądał, to niech jak najszybciej obejrzy.) Jednak książkę warto też przeczytać.

A wszystkim bad boys i misiaczkom i tygryskom, a przede wszystkim miłośnikom piłki nożnej ( płeć obojętna ) i oczywiście Premier League polecam aż dwie pozycje. Pierwsza z nich to spojrzenie od drugiej strony na pracę piłkarza i jego otoczenia A druga potwierdza słowa Nottsa County: “Lepsza drużyna zawsze wygrywa .Reszta jest tylko plotka”.  Miłych tęczowych i piłkarskich chwil w krainie książek

Anna Iłczyk

 

 

Bardzo długo wczoraj myślałam, co by dobrego i ciekawego polecić dzisiaj do czytania🙀🙀🙀😻😻.Jest środa czyli środek tygodnia jesteśmy już po trzech dniach szkoły, pracy i zmagania się z szarą codziennością. Motywacją spada i marzymy tylko o piątku i weekendzie oraz odpoczynku😽😽😽😽.Dlatego chciałabym zwrócić uwagę na dwie książki z dziedziny psychologii.
Jedna to audiobookMP3 a druga jest dostępna w wersji papierowej. Pierwsza dotyczy pewności siebie i co należy zrobić, aby tę pewność zyskać. Przyznacie rację, że prawdziwie pewien jest ten, kto zna swoją wartość. Ma zdolność do autorefleksji i potrafi w oparciu o fakty ocenić swoje mocne i słabe strony.
Druga z rekomendowanych przeze mnie książek to jednocześnie pamiętnik ,poradnik psychologiczny oraz powieść przygodowa z ogromną dozą humoru. Książka nas zarówno bawi, inspiruje i motywuje do działania. Odpowiada na wiele nurtujących pytań każdego nastolatka. Tak właściwie to drogowskaz mu szczęściu, szczególnie teraz w takich trudnych czasach.
Zachęcam do czytania, odkrywania i energetycznego wędrowania po kartach książek.
Pozdrawiam Anna Iłczyk
Dzisiaj tak trochę po prywacie.
Ze względu na mój kolor włosów ( kto mnie widział chociaż raz w życiu wie, o czym mówię😼😼😼) oraz charakter( patrz pierwszy nawias, chociaż mówią ,że to nie charakter tylko kolor włosów, może coś w tym jest🙀🙀😼😼😻😺😸) zawsze coś miałam do Wikingów i dlatego dzisiaj parę książek o tych silnych wojach😻😽 i wspaniałych wojowniczkach😽😽😻😻.
Obiecałam trochę klasyki i od tego zaczniemy czyli całego cyklu komiksów o Throgalu i jego ukochanej Aaricii. Kto nie czytał, niech koniecznie przeczyta
( na Internecie znajdziecie informację w jakiej kolejności czytać kolejne tomy).
Drugi klasyk to jedna z najlepszych polskich powieści historycznych, powstała w oparciu o nordyckie sagi ,kroniki oraz opowieści i mówi o Wikingach na ziemi polskiej czyli “Saga o Jaru Broniszu” Władysława Jana Grabskiego. A teraz czas na nowości. Pierwsza to świeżynka. Autor w niezwykle ciekawy sposób stara się odpowiedzieć na pytanie,jak to możliwe,że położona na skraju Europy Skandynawia aż prawie na trzy stulecia zdominowała i sterroryzowała nasz kontynent. Uwaga przyciąga już sam tytuł: “Furia ludzi Północ. Dzieje świata wikingów “.A drugi tytuł…To epicka historia o Jomswikingach ( warto poszukać informacji o ich wkładzie w powstanie państwa pierwszych Piastów)czyli taka saga o Jaru Broniszu tylko widziana oczami Wikingów.
Oj… nie wspomniałam, że Jomswikingowie to najemnicy ze społeczności skandynawskiej? Kto kocha powieści historyczne, nie będzie zawiedziony.😽😻😽😻I oczywiście jest tam też o Ameryce Północnej i o tym ,jak Wikingowie przybyli na ten kontynent, mieszkali i walczyli z rdzenną ludnością. Wspaniałych wypraw na kartach książek.
Anna Iłczyk
Dzisiaj weekendowy mieszmasz, czyli trochę tego i tamtego.
Trzy książki, na różne tematy i dotykając różnych sfer naszego życia.
Pierwsza mówiąca o początkach naszego świata ,jego powstaniu i Kosmosie.
Druga mówi o świętach, jednak nie tak zwyczajnie, jak jesteśmy przyzwyczajeni.
Trzecia zaś…hm… odkrywa, jaki naprawdę jest Facebook i inne media społecznościowe.
Miłego odpoczynku z książką
Anna Iłczyk
Dzisiaj poniedziałek, czyli zwyczajowo podróż, ale jednak inaczej.
Zapraszam serdecznie do zapoznania się z książką Grzegorza Kapli pt. “Oblicza śmierci”. To wyprawa przez różne kultury i zwyczaje związane z odejściem z tego świata oraz oswojeniem tego problemu. Niestety tylko śmierć i podatki są w tym życiu pewne.
Milej podróży po kartach książek
Anna Iłczyk
Dzień dobry!
Dzisiaj prawdziwy misz masz ,chociaż tak naprawdę to trochę o historii, podróżowaniu i jedzeniu.
Szczerze, to chyba o najważniejszych rzeczach w życiu czyli odpoczynku i jedzeniu.😼😼😼.
Smacznego wędrowania po kartach książek
Anna Iłczyk
Dzisiaj wyjątkową świeto- Dzień Matki.
Dlatego umówmy się już na początku, te książki są nie dla Was tylko dla Waszych
kochanych, niepowtarzalnych, wyjątkowych i jedynych Mam!!!😻😻😻😽😽😽Pokażcie je im, może coś wybiorą dla siebie ,A może sami coś dla nich wybierzecie. Miłego wędrowania po kartach książek i wszystkiego najlepszego dla każdej Mamy.
Anna Iłczyk

Dzisiaj powieści, powieści, powieści.

Oczywiście jak najbardziej współczesne mówiące o problemach w szkole i w życiu poza nią.
Miłego popołudnia i wędrowania po kartach książek.
Anna Ilczyk
Dzień dobry!
Dzisiaj mimo wszystko tematycznie, czyli wszystko o samurajach, komandosach i oczywiście polskiej husarii( elita elit z siedemnastowiecznej armii polskiej, taki ówczesny GROM).Osobiście polecam zarówno historię o samurajach( przede wszystkim egzotyka),jak i przede wszystkim “Ekstremalne przywództwo “( tak naprawdę to książka dla wszystkich i zmusza do przemyślenia pewnych zagadnień w swoim życiu) .Życzę miłego wędrowania po kartach książek wraz z wojownikami
Anna Iłczyk