DZIEŃ OTWARTY W SZAFERZE!

31 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty.

Niewątpliwą atrakcją   był gość specjalny- pan Remigiusz Rączka, który po raz drugi poprowadził w naszej szkole warsztaty kulinarne p.t.: „Dziczyzna w kilku odsłonach”.

W pokazach wzięli udział uczniowie naszej szkoły technikum żywienia, którzy pod bacznym okiem Pana Raczki przygotowali następujące dania:

  • Pieczeń z sarny szpikowana słoniną i czosnkiem,
  • Udziec z sarny,
  • Gulasz z dzika z podpłomykami,
  • Karkówka z dzika,
  • Rolady z jelenia z grzybami.

 Pan Remigiusz Raczka z pasją mówił o gotowaniu ,zaś przybyli goście mogli z nim porozmawiać i skosztować niecodziennych dań.

Ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną poprzez udział w licznych pokazach zawodowych.  Zwiedzali nowoczesne pracownie  i szkolny internat.

 

 

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych   przygotowali  dla  gości: ciasteczka z masłem orzechowym, białą czekoladą i precelkiem, dla orzeźwienia lemoniadę:  gruszkową i mohito, sok: z selerem i ananasem oraz z pomarańczą i grejpfrutem , a także pokazy: „Dekorowanie ciasteczek wielkanocnych” , „Danie z woka”, oraz  profesjonalne parzenie kawy  wykonane przez uczniów, którzy ukończyli kurs baristy w naszej szkole.

 

 

W  ofercie znalazł się również pokaz promujący technika architektury krajobrazu pt.:”Wiosenna kompozycja”. Można było również podziwiać projekty ogrodów autorstwa naszych uczniów.

Dla miłośników technikum reklamy przygotowano pokaz:, „Lot dronem” oraz  film edukacyjny „Zasady kompozycji obrazu”. Bardziej odważni goście mogli wziąć udział w sesji fotograficznej.

W pracowni komputerowej prezentowany był sprzęt znajdujący się na jej wyposażeniu służący do fotografowania i filmowania.

Zwiedzający mogli zobaczyć jak zmienia się nasza szkoła, a w szczególności korytarz na II piętrze, kawiarenkę z aneksem kuchennym i korytarz na parterze, pracownię języka angielskiego, polskiego czy biologii.

Mimo, że dzień otwarty już za nami, to serdecznie zapraszamy do indywidualnego zwiedzania naszej szkoły, która ósmoklasistom w przyszłym roku szkolnym proponuje również nowe kierunki: liceum ogólnokształcące o profilu humanistycznym, technikum energetyczne – certyfikat zawodowy: odnawialne źródła energii oraz technikum informatyczne– certyfikat zawodowy: montaż filmów i spotów reklamowych. Odwiedzajcie nas  na stronie internetowej szkoły www.zlpotok.pl, jak również na Facebooku.

 

Beata Kowalska, Jolanta Walaszczyk

Skip to content