Dzień Bezpiecznego Internetu

SPONSORING

7 lutego 2023 r. w całej Polsce i w ponad 150 krajach na świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu, który  Komisja Europejska zainicjowała w 2004 roku.

Akcja propagująca działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, co roku obchodzona jest również w Szaferze.

Z inicjatywy prof. Jolanty Walaszczyk i prof. Katarzyny Kowackiej w dniu 16 lutego  uczennice klasy III TŻ/R- Natalia Berdyn i Oliwia Piotrowska  przygotowały wiadomości na temat SPONSORINGU!

Po wyjaśnieniu zebranym uczniom kl. I-IV celu DBI, omówiły tematykę tego zjawiska. Bo sponsoring ma miejsce wtedy, gdy młode osoby, bez względu na płeć, umawiają się z dorosłymi za tzw. prezenty czy pieniądze.

Sponsoring seksualny może być tragedią wielu młodych osób. W  tym celu, aby ustrzec młodzież i jeszcze bardziej zadziałać na ich emocjach odtworzone zostały 3 filmy, przygotowane przez Platformę Edukacyjną Fundacji „DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ”:

Historia Izy

-Historia Kuby

– W sieci nic nie ginie

Pamiętajcie, że według Art.199 Kodeksu karnego

  • 1.

Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  • 2.

Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Nigdy nie jesteście sami, zawsze możecie liczyć na pomoc dorosłych, ale pamiętajcie, że wszystko, co „wrzucicie” do internetu,  pozostanie tam na zawsze!

 

 Jolanta Walaszczyk

Skip to content